19 травня 2025, 20:00
Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Базою оподаткування плати за землю є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації; площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3% від їх нормативної грошової оцінки: для земель загального користування − не більше 1% від їх нормативної грошової оцінки; для сільськогосподарських угідь − не менше 0,3% та не більше 1% від їх нормативної грошової оцінки; для лісових земель − не більше 0,1% від їх нормативної грошової оцінки.
Ставки земельного податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено, встановлюється у розмірі не більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області: для сільськогосподарських угідь − не менше 0,3% та не більше 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області; для лісових земель − не більше 0,1% від нормативної грошової оцінки площі ріллі по області.
Оскільки плата за землю віднесена до місцевих податків, розміри ставок цього податку встановлюють органи місцевого самоврядування виключно в межах, визначених Податковим кодексом України та затверджують їх своїм рішенням щороку до 15 липня.
Нарахування земельного податку фізичним особам здійснюють податкові органи за місцезнаходження земельної ділянки на підставі даних Державного земельного кадастру, Державного реєстру прав на нерухоме майно або на підставі даних державних актів, якими посвідчено право власності або право постійного користування земельною ділянкою, сертифікатів на право на земельні частки (паї), а також інших правовстановлюючих документів, якими посвідчується право власності або право користування земельною ділянкою, у разі надання зазначених даних такими особами.
Податкові повідомлення-рішення (далі – Повідомлення) про суми сплати земельного податку надсилають або вручають особисто платнику за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року. Земельний податок сплачується протягом 60 днів з дня вручення Повідомлення.
У разі якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) Повідомлення до 1 липня поточного року, фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої Податковим кодексом України за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання.
Підпишіться, щоб отримувати листи.