15 травня 2025, 15:41
У засіданні взяли участь науковці ПДМУ, колеги з Івано-Франківського національного медичного університету, Харківського регіонального інституту проблем громадської охорони здоров’я, представники Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, Полтавського обласного центру громадського здоров’я, фахівці медичних закладів області, а також слухачі циклу спеціалізації з організації та управління охороною здоров’я.
Ключові аспекти здорового старіння
Доктор медичних наук, професорка, завідувачка кафедри громадського здоров’я з лікарсько-трудовою експертизою ПДМУ Ірина Голованова відкрила захід, окресливши основні виклики громадського здоров’я у цифровому контексті. Вона підкреслила, що дбати про здоров’я – це не спринт, а марафон, який вимагає сталих зусиль як з боку держави, ключових гравців, стейкхолдерів, так і кожного громадянина.
Керівниця КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради» Ніна Дурдикулиєва, у своїй презентації акцентувала увагу на тому, що здорове старіння – це не лише про відсутність хвороб, а й про збереження фізичної активності, ментальної стійкості та соціальної взаємодії.
«Здорове старіння є важливим процесом підтримки та оптимізації фізичного, ментального та соціального благополуччя. Про це важливо дбати протягом усього життя», – підкреслила пані Ніна Дурдикулиєва.
Між інноваціями й людяністю
Учасники круглого столу розглянули широке коло питань – від паліативної допомоги й лікування мультиморбідності у літніх людей до інклюзивної політики старіння, інноваційних рішень для незалежного життя, психологічного благополуччя та соціальної інтеграції. Особливо актуальними стали дискусії про роль цифрових технологій у догляді за людьми похилого віку, важливість профілактики та адаптації системи охорони здоров’я до демографічних змін.
Чому це важливо сьогодні?
У сучасному світі, де ми часто «живемо онлайн», зростає ризик втратити баланс між технологіями та базовими людськими потребами. А старіння – це не лише особиста справа кожного, а виклик для всієї медичної спільноти та суспільства в цілому.
І саме завдяки таким зустрічам, які поєднують експертизу, інновації та гуманізм, формується стійка модель майбутнього – де турбота про здоров’я не є тимчасовою кампанією, а щоденною нормою життя.
КП «Полтавський обласний центр громадського здоров'я Полтавської обласної ради»
3 (1) (8)
1 (1) (10)
4 (1) (3)
Підпишіться, щоб отримувати листи.