«Забезпечення житлом та отримання якісної, вчасної медичної допомоги – фактори, що впливають на соціалізацію внутрішньо переміщених осіб в життя громади. Ми повинні подбати, щоб люди, яким довелося залишити власні домівки через повномасштабне вторгнення якомога швидше адаптувалися і не почували себе на Полтавщині не комфортно», – зазначив Антон Чубенко.
В Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб в області на обліку перебуває майже 182 тис. ВПО, з них понад 161 тис. людей, які перемістились після 24 лютого 2022 року (82,4 тис. працездатних осіб, 32,9 тис. дітей, 10,4 тис. осіб з інвалідністю, 35,3 тис. пенсіонерів). Нині на Полтавщині функціонує 64 МТП. У них проживає 3649 внутрішньо переміщених осіб.
«Станом на початок квітня в МТП області є 202 вільних ліжко-місця. Інформація де вони знаходяться розміщена на офіційному сайті Полтавської облвійськадміністрації у розділі Допомога ВПО – Доступне житло – Інформація щодо вільних місць МТП https://poda.gov.ua/attachments/168183», – розповіла т.в.о. начальника Управління у справах реінтеграції, соціального захисту ветеранів та внутрішньо переміщених осіб Віта Рекотова.
Обговорили і питання забезпечення ВПО якісними медичними послугами, зокрема можливість відвідування лікарями МТП. Не оминули увагою і стан ментального здоров'я переселенців. Відзначали, що у кожній громаді створена системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки. Але люди часто не мають бажання звертатися за допомогою. Тож необхідно працювати над розвиток культури піклування про ментальне здоров'я.
#ТиЯк
Люди (1)
Обгооврення
Спікери
Підпишіться, щоб отримувати листи.