04 лютого 2025, 13:22
Ця ініціатива, яка має на меті розширити та підтримати цінність доброчесності серед учасників усіх освітнього процесу, надати допомогу українським школам якісно трансформувати освітнє середовище й запровадити навчання з антикорупції та доброчесності.
«Виховання почуття національної гідності, популяризація доброчесності та антикорупційності для учнів і педагогів, посилення впливу дітей та молоді на життя громади – це ті конкретні елементи, якими досягти досягнення проєктом «Прозора школа», – розповів заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко. – На Полтавщині працює програма «Прозорі університету», до неї додолу зареєстровано 7 університетів. Також впроваджуємо «Прозорі школи», а наступним етапом ми плануємо, що це буде проект, пов’язаний з професійно-технічною освітою».
Принципи доброчесності в Омельницькому ліцеї почали впроваджувати ще два роки тому.
«Історія участі нашого закладу освіти в проекті «Прозора школа» почалася в 2022 році. Тоді ми ввійшли в 16 шкіл, які стали пілотними по розширенню ідей доброчесності. Ми продовжили навчання педагогів, ми навчали своїх дітей, і завдяки цьому ми отримали статус Хабу доброчесності й мали можливість набрати дружні школи, приєднатися до свого Хабу для того, щоб розширити ідеї доброчесності, – розповіла директор опорного закладу «Омельницький ліцей» Катерина Павлушенко.
Перед впровадженням ідеї доброчесності в ліцеї проводили опитування. Якщо на вхідному опитуванні «Що таке доброчесність» було 49 відсотків, то на вихідному цей показник досягає 97 відсотків.
У планах Омельницького ліцею створити житло соціального підприємництва та волонтерства.
Підпишіться, щоб отримувати листи.