• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Як скасувати довіреність та захистити свої права?

12 січня 2025, 08:46

  • Юридичний департамент
Право (2)

На сьогоднішній день делегування повноважень стало невід’ємною частиною ділового та особистого життя. Довіреність дозволяє одній особі представляти інтереси іншої, проте можуть виникнути ситуації, коли потрібно припинити дію цього документа. Як правильно скасувати довіреність і які юридичні нюанси слід враховувати, розглянемо далі.

Довіреність, згідно зі статтею 244 Цивільного кодексу України, – це письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Припинення дії довіреності може відбуватися з різних підстав, і однією з них є скасування її довірителем. Відповідно до статті 249 Цивільного кодексу, довіритель за винятком безвідкличної довіреності, може в будь-який час скасувати довіреність або передоручення. Відмова від цього права є нікчемною.

Для скасування довіреності особа, яка видала довіреність, повинна звернутися до нотаріуса або завідувача державного нотаріального архіву із заявою про скасування. Нотаріус, отримавши таку заяву, робить відповідну відмітку в реєстрі нотаріальних дій та на примірнику довіреності, що зберігається у його справах. Якщо довіритель має свій примірник довіреності, нотаріус також робить на ньому відмітку та додає цей примірник до архіву.

Після скасування довіреності довіритель зобов’язаний негайно повідомити про це представника, а також усіх відомих йому третіх осіб, перед якими діяла довіреність. Таке повідомлення може бути здійснене у письмовій формі через нотаріуса. Крім того, інформація про припинення довіреності обов’язково вноситься до Єдиного реєстру довіреностей.

Особливі умови діють у разі воєнного або надзвичайного стану, коли доступ до Єдиного реєстру довіреностей може бути тимчасово обмеженим. У таких випадках нотаріуси продовжують посвідчувати припинення дії довіреностей без використання реєстру, але зобов’язані внести відповідні дані протягом п’яти робочих днів після відновлення доступу.

Важливо зазначити, що права та обов’язки щодо третіх осіб, які виникли на підставі дій представника до моменту, коли він дізнався про скасування довіреності, залишаються чинними.

Скасування довіреності є чітко врегульованим процесом, який дає змогу захистити права та інтереси довірителя. Дотримуючись встановленого порядку, можна уникнути непорозумінь та забезпечити прозорість у відносинах із представником і третіми особами.

Поділитись

Теги

право
юридичні консультації

Новина за темою

Купівля-продаж нерухомості: які документи потрібні та на що звернути увагу
12/01/2025
Додаткова соціальна відпустка на дітей: право, умови та особливості використання
12/01/2025
Суд може брати до уваги результати молекулярно-генетичної експертизи як основний доказ, що підтверджує походження дитини від конкретної особи, навіть за відсутності інших доказів спільного проживання чи визнання батьківства за життя
12/01/2025

Останні новини

Більше новин
У Кобеляцькій громаді внаслідок стихійного лиха є пошкодження будівель та електромережі У Кобеляцькій громаді внаслідок стихійного лиха є пошкодження будівель та електромережі
13/07/2025
Робимо все, щоб Україна отримала якнайбільше засобів для збиття дронів і ракет – звернення Президента
12/07/2025
У Полтаві відкрили сучасний майданчик для гри в петанк і провели на ньому регіональний турнір серед ветеранів
12/07/2025
44 ветерани та ветеранки з Полтавщини отримали сертифікати на придбання житла від держави
12/07/2025
У Полтавській політехніці відбувся випуск бакалаврів-2025
12/07/2025
«Рух без бар’єрів», польовий форум та співпраця з військовими – Володимир Когут підбив підсумки тижня
12/07/2025
На Полтавщині тривають жнива
12/07/2025
У результаті атаки Полтавської громади 3 липня загинуло четверо людей
12/07/2025
90 років від дня народження одного з засновників сучасної банківської системи України Вадима Гетьмана
12/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту