24 грудня 2024, 16:32
Пріоритети оновленої програми – екологічність, прозорість та залучення інвестицій у розробку стратегічних корисних копалин.
Важливо, що законопроєкт містить новели не лише для Програми, а також вносить зміни до Кодексу України про надра. Даний документ:
- Визначає умови віднесення корисних копалин до таких, що мають критичне або стратегічне значення, встановлює механізм формування їх переліків та регулярну оцінку ризиків рівня безпеки їх постачання.
- Визначає види корисних копалин, для потреб оборонної промисловості. Вони віднесені до критичних мінералів у країнах Європейського Союзу.
- Уточнює та розширює перелік країн-партнерів України у секторі критичної та стратегічної сировини.
- Створює передумови для швидкого та зручного доступу до геологічної інформації для вітчизняних та іноземних інвесторів завдяки цифровим рішенням.
- Декларує стимулювання економічного зростання через впровадження сучасних технологій та інтеграцію у глобальні ланцюги постачання критичних матеріалів.
- Чітко визначає джерела формування бюджетної програми «Розвиток мінерально-сировинної бази України» та передумови запуску геологічного спецфонду.
- Встановлює перехід на зрозумілу для інвестора європейську класифікацію запасів та ресурсів корисних копалин РК ООН.
Схвалення законопроєкту – суттєвий крок у наближенні національного законодавства у сфері надрокористування до європейських стандартів та сигнал готовності України стати повноцінним членом Сировинної стратегії ЄС.
Крім того, прийняття оновленої програми є одним із індикаторів виконання Україною Ukraine Facility.
Підпишіться, щоб отримувати листи.