23 грудня 2024, 09:42
Крім того, якщо боржник не виконує судове рішення про зобов’язання вчинити певні дії щодо майна, стягувач зможе клопотати перед судом змінити спосіб і порядок виконання судового рішення шляхом стягнення з боржника вартості такого майна.
Зокрема, в Кодекс адміністративного судочинства України вводяться нові правила подання та розгляду звітів органами влади про виконання судових рішень. У разі відмови у прийнятті такого звіту суд матиме право накладати штраф на керівника органу влади (в розмірі від 60 560 грн до 121 120 грн). Суд також може встановити новий строк подання звіту або змінити спосіб і порядок виконання судового рішення за власною ініціативою.
Половину штрафу буде стягнуто на користь заявника, а іншу половину – до державного бюджету.
Разом із тим, суд може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати, якщо буде доведено, що керівник органу влади вжив достатніх заходів для виконання судового рішення. У випадках, коли судове рішення стосується виплат (пенсійних, соціальних тощо), розмір штрафу може бути зменшений або скасований, якщо буде підтверджено відсутність бюджетних асигнувань та зусилля керівника щодо їх отримання.
Підпишіться, щоб отримувати листи.