04 жовтня 2024, 15:21
Мета заходу – налагодження горизонтальних комунікацій між установами природно-заповідного фонду та головами громад Полтавської області, а також презентація можливостей для сталого розвитку територіальних громад через збереження природи та використання екосистемних послуг, які надають заповідні об’єкти і території.
Представники Диканської, Котелевської, Новосанжарської, Опішнянської, Полтавської, Терешківської та Хорольської громад познайомилися з однією із «заповідних перлин» Полтавського краю – Регіональним ландшафтним парком «Диканський», який створений задля збереження природної ділянки долини річки Ворскла з багатим рослинним та тваринним світом.
Найбільша цінність парку – діброви та лучно-степові ділянки на схилах яружно-балкових систем, тут представлені водні, лучно-болотні та болотні заплавні комплекси. Це – місце розмноження, відтворення та годівлі диких тварин.
Під час виступів фахівці спеціальної адміністрації парку розповіли присутнім про свою повсякденну діяльність – забезпечення збереження цінних природних комплексів, біорізноманітності, історико-культурних об’єктів та цінностей, раціонального природокористування, проведення заходів із урегульованої рекреації та забезпечення еколого-просвітницької діяльності, познайомили з поняттям «екосистемні послуги» та їх видами. Також поділились досвідом проведення природотерапевтичних заходів для жінок та дітей, які постраждали від війни.
Учасники семінару-практикуму мали нагоду відчути на собі позитивний вплив природи на ментальне здоров’я, адже програма заходу включала екскурсію екостежкою «Заповідна Диканщина» – першою екологічною стежкою, створеною в межах парку.
Довідково: природно-заповідний фонд – це ділянки суші і водного простору, природні комплекси та об’єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу та забезпечення фонового моніторингу навколишнього природного середовища.
Території природно-заповідного фонду бувають природними – це природні заповідники, біосферні заповідники, національні природні парки, регіональні ландшафтні парки, заказники, пам'ятки природи і заповідні урочища.
А також бувають штучного походження – ботанічні сади, зоологічні парки, дендрологічні парки; парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва.
Підпишіться, щоб отримувати листи.